Psychologia a problemy skórne

Z pewnością nie każdy z nas wie jak sfera psychiczna wpływa na wiele układów naszego organizmu. Także skóra jest podatna na wszelkiego rodzaju stresujące sytuacje. Ból żołądka, bóle głowy, nudności i wymioty, bezsenność- wszystkie te objawy mogą wynikać z przeciążenia naszego organizmu nadmiernym stresem. Odczuwa go także nasza skóra. Wiele chorób dermatologicznych jest uwarunkowane różnymi czynnikami. Często czynniki psychologiczne są także jedną z przyczyn. Mogą one zaostrzać przebieg choroby oraz nawet wywoływać pojawienie się dolegliwości w okresie remisji. Stres ma duże znaczenie w chorobach takich jak: trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry oraz łuszczyca. To tylko kilka przykładów. Z pewnością znalazłoby się ich dużo więcej. Leczenie dermatoz z pewnością jest domeną głównie lekarzy. Jednak współcześnie coraz częściej zwraca się uwagę na współpracę wielu specjalistów. Jedną z osób, które odgrywają tutaj dużą rolę może być kosmetyczka (https://swiaturody.com/radom,kosmetyczka,9.html).

Radom to miasto, w którym liczne dobre gabinety pomogą nam we wspomagającym leczeniu chorób skóry. Warto więc znaleźć dobry salon kosmetyczny. Zmiany skórne mogą być wywoływane lub nasilane przez czynniki psychologiczne. Z drugiej strony mogą wywoływać objawy psychologiczne. Doskonałym przykładem jest trądzik pospolity. Dotyka zwykle osoby w wieku dojrzewania. Jeśli pamiętamy coś z okresu naszego wchodzenia w dorosłość to z pewnością wiemy jak ważny dla młodego człowieka jest wygląd. Trądzik może wywoływać bardzo zaawansowane zmiany, które obejmują nawet całą twarz. Często jest to przyczyna kompleksów i obniżonej samooceny. Chodzenie do szkoły czy też interakcje społeczne mogą wywoływać u młodej osoby lęk oraz stres. Burza hormonów oraz liczne stresujące sytuacje nasilają występowanie trądziku. Jest to bez wątpienia błędne koło, jednak można sobie z nim poradzić. Dobrą opcją dla osób ze zmianami skórnymi, na przykład w przebiegu trądziku pospolitego jest stosowanie makijażu, który ukryje niedoskonałości. Dzięki temu młoda lub czasami nieco starsza osoba zaczyna dobrze czuć się w swojej skórze. Krosty oraz zaskórniki są niewidoczne, stres zdecydowanie maleje. Ma to bardzo dobry wpływ na zmniejszenie objawów skórnych. Nie każdy wie, że makijaż jest często zalecany przez dermatologów w leczeniu chorób skóry. Oczywiście nie dotyczy to każdej choroby i nie każdy kosmetyk będzie odpowiedni. Jednak warto zastosować ten zabieg ze względu na korzystny wpływ psychologiczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>