Prawidłowa pielęgnacja skórek wokół paznokci

Skórki, którymi otoczone są paznokcie, ze względu na ich delikatną strukturę bardzo łatwo uszkodzić. Przy bezpośrednim kontakcie z silnymi środkami chemicznymi łatwo ulegają przesuszeniu, a następnie pękają i mogą pojawić się bolesne zadziory. W jaki sposób należy prawidłowo dbać o skórki, aby paznokcie prezentowały się bez zarzutu?

Bardzo duży wpływ zarówno na wygląd paznokci oraz na kondycję skórek ma codzienna dieta. Aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników, powinna być ona dobrze zbilansowana. Za wygląd paznokci odpowiada witamina E oraz witaminy z grupy B [więcej pod hasłem: witaminy z grupy B wikipedia.org], dlatego tak ważne jest, aby w codziennej diecie nie zabrakło warzyw i owoców. Równie istotne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Należy pamiętać o tym, że dorosły człowiek powinien w ciągu dnia przyjmować około dwóch litrów płynu. Pierwszym objawem odwodnienia organizmu może być przesuszona i popękana skóra na dłoniach oraz łamliwe paznokcie. Skórki wokół paznokci często ulegają także mechanicznym uszkodzeniom, najczęściej podczas sprzątania. Związki chemiczne zawarte w detergentach również mają na nie bardzo zły wpływ. Bardzo ważne jest zatem odpowiednie zabezpieczenie dłoni podczas sprzątania mieszkania. Najlepsze w tym celu będą gumowe rękawiczki wyłożone od środka delikatnym materiałem. Lepiej unikać jednorazowych lateksowych rękawiczek – mogą one dodatkowo wysuszyć delikatną skórę dłoni oraz powodować wysypkę: wiele kobiet jest uczulonych na lateks.

Aby w sposób prawidłowy dbać o dłonie, należy je również często nawilżać, najlepiej po każdym myciu rąk. Warto w tym celu stosować dobrej jakości kosmetyki zakupione w aptekach. Najlepiej, aby kremy do pielęgnacji rąk były bogate w kompleks witamin, a także należy zwrócić uwagę, aby zawierały wyciąg ze skrzypu polnego oraz cynk.

Oprócz stosowania domowych sposobów na pielęgnację paznokci i otaczających ich skórek warto raz na czas wybrać się do najbliższego salonu kosmetycznego na zabieg nawilżający albo na maseczkę regeneracyjną nakładaną na płytkę paznokcia. Zabiegi takie stają się coraz bardziej popularne i bez trudu można znaleźć salon kosmetyczny z szeroką ofertą pielęgnacji paznokci nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. W samej Częstochowie jest przynajmniej kilkanaście takich punktów [więcej pod hasłem: kosmetyczka z Częstochowy swiaturody.com]. Warto wcześniej przejrzeć oferty poszczególnych gabinetów, tak aby wybrać ten salon kosmetyczny, który nie tylko będzie oferował korzystną cenę, ale również będzie cieszył się dobrymi opiniami klientek. Opinii oraz cennych wskazówek warto szukać w internecie pod hasłem “kosmetyczka Częstochowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>