Nie wybielaj zębów w domu!

Kolor zębów zależy w dużej mierze od predyspozycji genetycznych oraz stylu życia. Olśniewająca biel, którą imponują aktorzy i modele, nie jest zasługą tajemniczych zabiegów kosmetycznych, a wynikiem działania Photoshopa lub noszenia specjalnych nakładek na zęby zwanych licówkami. Niemniej jednak, wiele osób próbuje osiągnąć ten wymarzony perłowy odcień za pomocą domowych procedur wybielających. Nie są one jednak ani bezpieczne, ani tak skuteczne jak metody, które stosuje w swoim gabinecie dentysta.

Białystok jest miejscowością, w której wielu specjalistów wykonuje wybielanie zębów [szukaj pod dentysta Białystok na dentysta-stomatolog.com]. Sporą popularnością cieszą się pasty do zębów reklamowane jako wybielające oraz specjalne paski rozjaśniające, które mocuje się w ustach. Tego typu metody nie stanowią żadnego zagrożenia dla stosujących je osób, ale często prowadzą do osiągnięcia minimalnych efektów po wielu tygodniach ich regularnego stosowania, a pechowcy nie zobaczą żadnego rezultatu mimo sporej systematyczności.

Ponieważ woda utleniona to produkt ogólnie dostępny, wiele osób próbuje nią rozjaśniać zęby na własną rękę. Wiąże się z tym jednak szereg problemów, z których mało kto zdaje sobie sprawę. Przede wszystkim taki zabieg jest w pewnych sytuacjach przeciwwskazany: na przykład u dzieci, osób z alergią oraz kobiet w ciąży i matek karmiących. Poza tym, wybielanie wodą utlenioną może powodować silną nadwrażliwość zębów, przyczyniając się do sporego cierpienia. Dentysta ma możliwość przetestować przed zabiegiem zęby i ewentualnie zmniejszyć stopień ich czułości regulując barwę lasera. Podczas zabiegu w gabinecie stomatolog chroni dziąsła przed podrażnieniem specjalnymi osłonkami, natomiast podczas domowego wybielania może dojść nawet do ich poparzenia.

Nawet jeśli procedura domowa się powiedzie, zazwyczaj rozjaśnione zostaną tylko przednie powierzchnie zębów, natomiast ścianki boczne zachowają poprzedni odcień. Sprawi to wrażenie dużych szpar między zębami. Dużo lepiej i bezpieczniej wybielanie zębów wykona profesjonalny stomatolog. Białystok zachęca klientów sporą ilością gabinetów, warto więc zapisać się na zabieg u dentysty i nie ryzykować bólu ani oszpecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>