Depilacja laserowa a problem wrastania włosów

Depilacja laserowa jest zabiegiem, którego celem jest pozbycie się nadmiernego owłosienia na stałe. Zabieg ten jest pożądany u wielu osób. Może on zainteresować zwłaszcza tych, którzy borykają się z problemem wrastających włosów.

Depilacja laserowa a problem wrastania włosów

Niektóre osoby mają wyraźną tendencję do wrastania włosów. Porost włosa odbywa się w niewłaściwym kierunku w efekcie czego wrasta on w skórę. Prowadzi to do powstawania stanów zapalnych, które jeżeli pojawiają się często, są bardzo uciążliwe. Dodatkowo stany zapalne skóry mogą powodować jej liczne przebarwienia, lub nawet prowadzić do powstawania blizn. Sposobem rozwiązania tego problemu wydaje się trwałe zniszczenie cebulki włosa. Obecnie jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych możliwości depilacji laserowej.

Zabiegi depilacji laserowej stają się coraz bardziej popularne. Dostępne są w wielu salonach kosmetycznych. Jeżeli mieszkamy w Szczecinie, możemy sprawdzić ofertę zabiegów tego typu w serwisach internetowych. Depilacja laserowa w Szczecinie, jest popularną usługą wykonywaną przez wiele gabinetów. Prawdopodobnie otrzymamy w ten sposób oferty wielu salonów i będziemy mogli wybrać tę, która wyda nam się najbardziej konkurencyjna.

Wywiad przed zabiegiem

Kiedy udamy się do salonu, zostanie z nami przeprowadzony wywiad, który ma na celu ustalenie, czy w naszym przypadku może zostać przeprowadzony zabieg depilacji laserowej. Wbrew pozorom nie każdy może poddać się takiej depilacji. Przeciwwskazaniem są różnego rodzaju choroby skóry, ciąża, przyjmowanie leków, które zwiększają wrażliwość naszej skóry na światło, czy świeża opalenizna.

2 komentarzy

  1. Kasia

    Depilacja laserowa jest zdecydowanie lepsza od używania zwykłej golarki. Efekty są zdecydowanie lepsze i długotrwałe.

    Odpowiedz
  2. Anonim

    Od jakiegoś już czasu zastanawiam się czy nie skorzystać z takiego zabiegu, ale jakoś nie mogę się zdecydować. Szczególnie przeraża mnie fakt, że depilacja laserowa jest podobno dość bolesna. No i jeszcze kwesta finansowa… zabieg nie należy do najtańszych, a słyszałam, że żeby efekty były zadowalające, trzeba go kilkukrotnie powtórzyć :/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>