Bezpieczna depilacja laserowa

Mimo iż depilacja laserowa jest w zasadzie metodą nieinwazyjną, siła działania promieni świetlnych i niesionej przez nie energii może powodować pewne nieprzyjemne doznania i skutki uboczne.

Do najczęstszych podepilacyjnych powikłań należą w tym przypadku zapalenia mieszków włosowych oraz oparzenia i przebarwienia lub odbarwienia skóry w miejscach naświetlań, co zależy w równym stopniu od kwalifikacji kosmetyczki przeprowadzającej zabieg, jak i indywidualnych predyspozycji osoby poddającej się depilacji.

Przed wykonaniem zabiegu warto przeprowadzić próbę na niewielkim fragmencie skóry, celem sprawdzenia reakcji na działanie lasera. Zapytaj o to kosmetyczkę, u której chcesz zabieg wykonać. Wykonanie takiej próby powinno być możliwe i jest możliwe w większych gabinetach, w największych miastach Polski, sprawdź na przykład: depilacja laserowa Katowice.

Potencjalne zagrożenia są ściśle związane z cechami skóry. Najmniejsze ryzyko pojawienia się powikłań istnieje u osób o jasnej karnacji i ciemnej barwie włosów. Nie bez znaczenia jest też usytuowanie depilowanego obszaru skóry – podrażnienia częściej występują w miejscach, które na co dzień odsłaniamy tj. na nogach i rękach, zdecydowanie rzadziej pojawiają się w strefie bikini czy pod pachami.

Co musisz wiedzieć, zanim poddasz się depilacji?

Ciemna skóra i jasna barwa włosów są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Można ją co prawda wykonać, ale jedynie z użyciem laserów skalibrowanych na substancje inne, niż barwiąca włosy i skórę melanina. W praktyce wygląda to tak, że skóra osób poddawanych tego typu depilacji skóra jest najpierw smarowana specjalnymi maściami (zawierającymi drobinki węgla przenikające do mieszków włosowych) i dopiero potem wykonywany jest zabieg.

Ilość powtórzeń
Zabieg nie usuwa wszystkich włosków od razu. To czy depilator laserowy zadziała na mieszek, zależy od fazy, w której się on znajduje. Depilatory laserowe uszkadzają jedynie mieszki będące w fazie anagenowej (faza wzrostu włosa). Dlatego zabieg trzeba przynajmniej kilkukrotnie powtórzyć.

Opalanie przed i po
Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim należy powstrzymać się przed opalaniem, które po pierwsze jest specyficznym rodzajem poparzenia (podrażnia skórę, wywołując pewne reakcje obronne) po drugie przyciemnia barwę skóry (co przed depilacją jest niepożądane). Przez pewien czas trzeba też powstrzymać się przed używaniem samoopalaczy – z tych samych względów.

1 komentarz

  1. Edit

    znajoma skorzystała i jest zadowolona, ja teraz też się namyślam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>